Маршали
Недригайлівський район, Сумська область

Маршалівський НВК: ЗОШ І-ІІ ступенів, ДНЗ

Знаходиться на балансі і фінансуванні відділу освіти Недригайлівської РДА. Директор – Романенко Наталія Іванівна. Школа розрахована на 108 учнів. В даний час у школі навчається 18 учнів, в дошкільному закладі - 13 вихованців

Маршалівський НВК: ЗОШ І-ІІ ступенів, є не тільки навчальним закладом, а й одним із центральних культурно - масових центрів села.  Будівля нова, побудована в 1991 році. Так як вона знаходиться в самому серці, приваблює зір перехожих своїм естетичним  виглядом. На території школи ростуть дерева, посаджені її учнями та вчителями. Тут є і вишні, і абрикоси, і яблуні. Невесні особливо красиво - сяють буйним цвітом сади. З самої весни і до пізньої осені вони дарують свої щедрі плоди не лише мешканцям «країни знань», а й її гостям. Із-за насаджень визирає  світло - рожева двоповерхова будівля. Обабіч центральної доріжки розташовані клумби, по краях яких ростуть красуні – туї, каштани, берізки. Влітку подвір’я потопає в квітах, доглянутих руками вчителів і учнів.

Коридори школи, навчальні кабінети естетично обладнані. Вони виховують у дітей уміння відчувати і знаходити прекрасне в житті, розвивають художній смак, сприяють внутрішній організованості, стриманості рухів і дій учнів.

На території школи знаходиться дитячий садок з красивою назвою "Ромашка". Дитячий садок почав своє існування в 1960 році. Він був розміщений у простій селянській хаті.В 70-ті роки перейшов у нове приміщення, більш пристосоване для дитячого садка. У 80-ті роки в селі будувався новий дитячий садок. Але маленькі жителі села так і не побували в ньому. В 1987 році сталася в селі пожежа-згоріла школа. І для навчання школярів перевели в новозбудований дитячий садок. Після пожежі почали будувати нову школу. В кінці 1991 року дитячий садок був переведений у нове приміщення школи.

Дошкільний навчальний заклад укомплектований педагогічними працівниками, обслуговуючим персоналом. Педагоги мають спеціальну педагогічну освіту. В склад педагогічних працівників входять: музичний керівник, два вихователі, помічник вихователя.

Матеріально-технічна база дошкільного навчального закладу задовільна, що дозволяє створити належні умови перебування дітей у дитячому садку.

Обладнані і діють  навчально-ігрова та спальна кімнати, туалети, роздягальні, їдальня, спортивно-музична зала, створені тематичні куточки, ігрові зони. На подвір’ї обладнані ігрові та спортивний майданчики.